EU Code Week

Dodajemo Leskovac na mapu Evrope

Nakon što već nekoliko godina unazad obeležavamo Evropski dan jezika, 26. septembra, ove godine, prvi put smo se uključili u Evropsku nedelju kodiranja.

U toku Evropske nedelje kodiranja, koja se širom Evrope obeležava  5. do 20. oktobra, u našoj školi organizujemo niz radionica za decu predškolskog i mlađeg školskog uzrasta. Radionice imaju za cilj da motivišu i unaprede veštine 21. veka, takozvane STEM ili na srpskom jeziku MINT – matematika, informatika, nauka i tehnologija. Naravno na engleskom! Glavni asisetent nam je naš novi ljubimac pčelica Maja, veseli robot.

Ovakvi događaji izvanredna su prilika i za razmenu ideja sa kolegama iz raznih zemalja te smo deo šire zajednice, realizujemo zajedničke projekte i unapređujemo veštine i znanja naših mladih učenika.

Fotografije i video zapise možete videti na našem fejsbuk i instagram profilu.

 

 

Leave Your Reply